Jętka leci

Po długiej przerwie w wędkarstwie muchowym postanowiłem wybrać się na pstrągi. Plan był taki, żeby łowić na suchą muchę, a konkretnie na imitację jętki majowej. Odkurzyłem wciśnięty gdzieś w kąt sprzęt, kupiłem kilka imitacji jętki i w drugim tygodniu maja zameldowałem się na rzeką. Niestety wylot jętki był skromny i pstrągi żerowały słabo. Nie miało to jednak znaczenia, bo kilkuletnia przerwa w wędkarstwie muchowym zrobiła swoje. Łowiłem jak kaleka. Rzuty mi nie wychodziły,  non stop czepiałem o jakieś krzaki, a jak już udało się trafić w rzekę, to z celnością i  prezentacją muchy były olbrzymie problemy. Co prawda złowiłem kilka malutkich pstrążków, ale co się umęczyłem, to moje.

jętka majowa _1

Postanowiłem nie poddawać się po pierwszej porażce. Mała korekta sprzętu i po kilku dniach ponownie zameldowałem się nad rzeką. Poszło zdecydowanie lepiej, trafiłem kilka rybek powyżej 30 cm, przyłowił się też ładny lipień 40 cm. Ale co najważniejsze,  samo łowienie wychodziło mi już znacznie lepiej. W drodze powrotnej zaplanowałem kolejny wyjazd i już po dwóch dniach jechałem z powrotem nad rzekę. Na miejscu okazało się, że rójka jętki jest wyjątkowo intensywna i pstrągi są aktywne. Do wieczora złowiłem kilkanaście ryb, w tym trzy fajne 42, 45 i 48 cm. To było ostatnie podejście, rójka jętki się skończyła. Szkoda bo łowienie pstrągów lekkim sprzętem na suchą to super zabawa.

jętka majowa _3 jętka majowa _4

 

About

Wędkarstwo moja pasja - cóż za banał! Nie zmienia to faktu, że ten banał dokładnie opisuje stan mojego umysłu :) Dodatkowo do niedawna, każdą wolną chwilę poświęcałem jeszcze na sport, ale organizm nie jest niezniszczalny i z wiekiem kontuzje skutecznie wybiły mi z głowy intensywne treningi. Żeby się nie nudzić podczas rehabilitacji , postanowiłem powrócić do pisania ... tak to też lubię robić ;) ... i tak o to powstał ten blog.

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *